Dzień otwarty 2026










































W związku z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Geografa (22 kwietnia) grupa uczniów z klas 3E i 1A wzięła udział w spotkaniu na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach zorganizowanym przez Instytut Geografii i Nauk o Środowisku UJK oraz Polskie Towarzystwo Geograficzne.
Program wydarzenia obfitował w inspirujące spotkania i praktyczną wiedzę. Uczniowie wysłuchali ciekawych prelekcji dr. Cezarego Jastrzębskiego o osobliwościach regionu świętokrzyskiego oraz mgr Marty Ludew, która podzieliła się doświadczeniami ze stażu naukowego w L’Aquila.
Uczestnicy brali również udział w zajęciach praktycznych – od „podróży do wnętrza Ziemi” w Lapidarium, przez Geoświat w skali mikro, po odkrywanie tajemnic rafy koralowej.
Podczas Dnia Geografa odbyła się kolejna edycja GeoQuizu „Zrozumieć ziemię”. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Kamil Kędzierski (kl. III E) oraz Natalia Batóg i Michał Nowak (kl. IV B). Nauczycielem geografii zwycięskiej drużyny jest pani Wioletta Flejterska.
Gratulujemy uczniom wygranej i dziękujemy za promowanie naszej szkoły.
Natalii oraz Michałowi życzymy sukcesu podczas matury!!!
W środę 11 lutego w KCK w Końskich odbyła się akcja charytatywna zorganizowana przez społeczność II LO oraz Parafię Świętego Mikołaja w Końskich, której celem była zbiórka funduszy na leczenie Cypriana – ucznia SP nr 2 w Końskich. Podczas kiermaszu można było kupić domowe wypieki przygotowane przez uczniów oraz lokalną społeczność – ciasta, desery i ciasteczka cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dodatkową atrakcją był koncert zespołu szkolnego Underdrive, który uświetnił całe wydarzenie i przyciągnął wielu gości. Dużym powodzeniem cieszyły się także wspaniałe licytacje przekazanych wypieków i przedmiotów. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać znaczną kwotę, która zostanie przeznaczona na leczenie chłopca. Ogromne podziękowania należą się Księdzu Rafałowi Kosowskiemu, który wsparł akcję licznymi wypiekami. Młodzież Samorządu Uczniowskiego oraz Koła Wolontariatu wraz z opiekunami pracowali do późnych godzin wieczornych. Słowa wdzięczności kierujemy również do sponsorów, darczyńców oraz osób licytujących, to dzięki Państwa energii, dobroci serca i solidarności udało się zebrać fundusze w kwocie ponad 9 tysięcy zł.
15 grudnia uczniowie z klas czwartych, rozszerzający chemię i fizykę, odwiedzili laboratoria
Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie mogli z bliska przyjrzeć się pracy naukowej
na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH.
Podczas wizyty na uczelni uczestniczyli w wykładzie na temat możliwości studiowania na
Akademii Górniczo-Hutniczej, poznając kierunki oraz perspektywy zawodowe absolwentów
uczelni.
Następnie uczniowie wzięli udział w tematycznych laboratoriach, podczas których mieli
okazję zgłębić zagadnienia związane z wykrywaniem kationów i anionów,
miareczkowaniem, mikroskopią skaningową SEM i AFM, drukiem 3D, materiałami
termoelektrycznymi i fotometrią płomieniową wód. Wizyta przebiegła w
przyjaznej atmosferze, gdzie prowadzący chętnie dzielili się wiedzą, a nasi uczniowie mogli
poczuć się jak prawdziwi studenci.
Wizyta na WIMiC była cennym doświadczeniem, które pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć
zastosowanie nauki w praktyce oraz zainspirować się do dalszego zgłębiania zagadnień
technicznych i inżynieryjnych.