Rekrutacja 2024/2025

Oferta na rok szkolny 2024/2025

II Liceum Ogólnokształcące z odziałam Dwujęzycznymi im, Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich to szkoła , która godzi najlepsze tradycje pedagogiczne z potrzebą zmian wynikających z wyzwań cywilizacyjnych. Wychodząc im naprzeciw, stawiamy sobie za cel wykształcenie człowieka, który, będąc aktywnym i przedsiębiorczym, sprosta wyzwaniom XXI w. Staramy się, aby nasi absolwenci poprzez swoją kreatywność i odwagę cywilną w przyszłości świadomie uczestniczyli w życiu społecznym, angażowali się w inicjatywy przynoszące pożytek publiczny, a poprzez doskonałą znajomość języka angielskiego stawali się konkurencyjnymi pracownikami na rynkach europejskich.

W przyszłym roku szkolnym zapewniamy edukację 55 uczniom i proponujemy kandydatom 2 klasy, w obrębie których będzie można wybrać dogodną dla siebie grupę.

KIERUNKI

Klasa 1A1
Akademicka

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:
-matematyka
-biologia/geografia/fizyka
-chemia/informatyka (dla chętnych)

Nauczane języki:
I – język angielski
II – język niemiecki/rosyjski

Klasa 1C
Dwujęzyczna