?Lekcja o Funduszach Europejskich? w naszej szkole!

Nasza szko³a przyst±pi³a do projektu ?Lekcja o Funduszach Europejskich VII?, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tegoroczna edycja projektu po¶wiêcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grê planszow± i materia³y edukacyjne zrozumiej± czym jest zaanga¿owanie mieszkañców w rozwój miejscowo¶ci i sk±d braæ ¶rodki na finansowanie pomys³ów, które zmieniaj± lokaln± przestrzeñ. Zapoznaj± siê równie¿ z wieloma zagadnieniami dotycz±cymi Funduszy Europejskich. Dowiedz± siê tak¿e o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objêty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

Idea akcji opiera siê na szczegó³owo zaprojektowanych scenariuszach zajêæ i materia³ach dydaktycznych. Nasza placówka otrzyma³a pakiet materia³ów dydaktycznych: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe, a tak¿e konspekt lekcji, na podstawie których przeprowadzone zostan± ciekawe i niekonwencjonalne zajêcia.

Po zrealizowanych lekcjach, nauczyciele wraz z uczniami bêd± mogli wzi±æ udzia³ w konkursie pn. ?PROJEKT: SZKO£A!? i zg³osiæ swój pomys³ na nowe inwestycje w lokalnej przestrzeni. Dla autorów najciekawszych prac, organizatorzy przewidzieli warto¶ciowe nagrody, które bêd± wspieraæ edukacjê w szko³ach.

Wiêcej informacji o projekcie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja