14 lutego – spraw, aby twoje serce mog³o kochaæ d³u¿ej!

12 lutego 2016 r. w II Liceum Ogólnokszta³c±cym im. Marii Sk³odowskiej-Curie w Koñskich, z okazji zbli¿aj±cego siê ¦wiêta Zakochanych,  odby³ siê Dzieñ Zdrowego Serca. Zorganizowa³ go Wojciech Wlecia³ wraz ze swoimi kolegami i kole¿ankami z klasy II D. Nieocenion± pomoc w organizacji tego przedsiêwziêcia okaza³y tak¿e uczennice klasy III D.  Jak przysta³o na klasy biologiczno-chemiczne sprawy zdrowego cia³a i ducha nie s± nam obojêtne.

Uczniowie wraz z Pani± Ew± Król-Zmienieck± zorganizowali wiele atrakcji.  Ju¿ od samego rana na szkolnych korytarzach rozbrzmiewa³a fantastyczna muzyka. W sali nr 20 uczniowie IID dokonywali pomiaru ci¶nienia krwi swoim kolegom. Rozdawali samodzielnie przygotowane ulotki z podstawowymi zaleceniami dotycz±cymi profilaktyki chorób serca i uk³adu kr±¿enia. Tu¿ obok czeka³y smakowicie wygl±daj±ce walentynkowe wypieki przygotowane przez uczennice klasy IID. Zebrane datki, w kwocie przekraczaj±cej 240 z³, zosta³y przekazane na Fundacjê DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska. W ramach akcji, czê¶æ uczniów szko³y mia³a okazjê wzi±æ udzia³ w treningu fitness, poprowadzonym przez m³od±, ale ju¿ bardzo profesjonaln± trenerkê Ilonê Rurarz.
Dzieñ Zdrowego Serca by³ form± wspania³ej zabawy, ale tak¿e sk³oni³ do refleksji i zachêci³ do zdrowego trybu ¿ycia.
W zdrowym ciele zdrowy duch!

Uczniowie klasy II D