Fina³ Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno ? ¦rodowiskowego ?Nasza Ziemia ? ¶rodowisko przyrodnicze wczoraj, dzi¶ i jutro?

13 czerwca 2023 r. odby³ siê fina³ XXIV edycji Konkursu Geologiczno ? ¦rodowiskowego „Nasza Ziemia – ¶rodowisko przyrodnicze wczoraj, dzi¶ i jutro”. Tegoroczna edycja konkursu przebiega³a pod has³em ?Geologiczna ró¿norodno¶æ Ziemi?. Organizatorem konkursu jest Pañstwowy Instytut Geologiczny ? Pañstwowy Instytut Badawczy z siedzib± w Warszawie oraz w naszym regionie Oddzia³ ¦wiêtokrzyski PIG-PIB.

Region obejmuj±cy województwo ¶wiêtokrzyskie i ³ódzkie reprezentowa³a uczennica naszej szko³y Natalia Batóg (kl. I b), która wcze¶niej zosta³a zwyciê¿czyni± pó³fina³u.

Natalia, rywalizuj±c z reprezentantami pozosta³ych regionów w te¶cie wiedzy geologicznej, wykaza³a siê du¿± znajomo¶ci± zagadnieñ z geologii, wykraczaj±cych ponad program realizowany w szkole. Zajê³a drugie miejsce w Polsce i zdoby³a dwa indeksy na geologiê ? na Uniwersytet Warszawski oraz na Uniwersytet Jagielloñski w Krakowie. W tym roku jest to ju¿ jej drugi indeks na UW, pierwszy otrzyma³a w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Geologicznej ?Okawango?.

Uczennicê do konkursu przygotowa³a nauczycielka geografii ? p. Wioletta Flejterska.

Gratulujemy Natalii !!!