W Oddziale Świętokrzyskim Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB w Kielcach odbył się półfinał XXVII edycji ogólnopolskiego konkursu geologiczno-środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem „Sól Ziemi”, obejmującego województwa świętokrzyskie i łódzkie.
Po pierwszym etapie konkursu, polegającym na przygotowaniu projektu, do półfinału zakwalifikowano 30 uczestników, w tym czworo uczniów naszego liceum: Alicję Mularczyk i Zuzannę Makuch (kl. 1A), Natalię Batóg (kl. IVB) oraz Kamila Kędzierskiego (kl. 3E).
Drugi etap konkursu polegał na rozwiązaniu online testu wiedzy geologicznej.
Na galę półfinałową zaproszono uczniów, którzy uzyskali sześć najwyższych wyników w teście. W gronie tym znaleźli się Zuzanna Makuch, Kamil Kędzierski oraz Natalia Batóg, która zajęła II miejsce.
Uczniów do konkursu przygotowywała pani Wioletta Flejterska.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów! Naszej absolwentce Natalii Batóg życzymy jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym oraz dostania się na wymarzony kierunek studiów.