Góra Grosza

Akcja Góra Grosza organizowana jest corocznie przez Towarzystwo Nasz Dom. Na prze³omie listopada i grudnia, w szko³ach i przedszkolach odbywa siê zatem wielka zbiórka monet.

Celem, na który zbierane s± te drobne monety, jest pomoc dzieciom, wychowuj±cym siê poza swoj± rodzin± ? w domach dziecka czy rodzinach zastêpczych. Po¶rednim, ale najwa¿niejszym celem akcji jest dzia³anie edukacyjne ? pokazanie najm³odszym, jak± si³ê stanowiæ mo¿e niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne dzia³anie dla dobra potrzebuj±cych.

Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodz±, ka¿dy przynosi tyle, ile mo¿e ? w my¶l zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest najwiêksza na ¶wiecie.

Wiêcej informacji: http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/

Tegoroczna akcja ,,Góra Grosza” zorganizowana w naszej szkole trwa³a od 28 listopada do 9 grudnia 2016r. W przedsiêwziêcie to aktywnie w³±czy³a siê klasy I A i I D, których uczniowie wraz z wychowawcami zbierali do puszek pieni±dze, które nastêpnie przekazano na rzecz potrzebuj±cych dzieci. £±czna kwota zebrana w czasie akcji to 444,07 z³.

Dziêkujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeæ tê akcjê.

Opiekunowie:

p. Marlena Bernacka – Pluta, p. Ewa Król – Zmieniecka